gorny_pasek_atrakcje
5_STRONA_atrakcje

Korbielów jest miejscowością turystyczną o wybitnych walorach klimatycznych i krajobrazowych. Malownicze położenie
w dolinie rzeki Kamienna i potoku Glinne, u podnóża Pilska (1557 m npm) - drugiego co do wysokości szczytu w Beskidzie Żywieckim - czyni Korbielów miejscowością atrakcyjną dla miłośników pieszych wędrówek i narciarstwa.
Główny węzeł szlaków turystycznych w tym rejonie stanowi Hala Miziowa (1355 m npm) ze schroniskiem poniżej Pilska. Szczyt Pilska to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w polskich górach. Roztacza się stąd rozległa panorama na Pasmo Babiogórskie - ponad którym rysują się Tatry - Jezioro Orawskie, Mała Fatra. Na zachodzie widać Rycerzową, Halę Lipowską i Romankę oraz Beskid Śląski z Baranią Górą, Skrzycznem i Klimczokiem.

1_pasek

Okolice Korbielowa i masyw Pilska, ze względu na liczne wyciągi narciarskie, to jedne z najatrakcyjniejszych terenów narciarskich w kraju. Ośrodek Narciarski "Pilsko" jest jednym z kilku największych kompleksów narciarskich w Polsce. Położony jest na zboczach Pilska, najwyższej po Kasprowym  Wierchu  narciarskiej góry w kraju.Umieszczenie orczyków na północnych stokach Pilska sprawia, że sezon narciarski trwa tu zwykle do kwietnia.
O atrakcyjności regionu stanowi także wyjątkowa w skali kraju różnica wzniesień między najwyżej a najniżej położonymi partiami tras narciarskich (ok.770 m). Warto pamiętać, że w ośrodku narciarskim Pilsko nie ma tras całkiem łatwych, a stopień trudności rośnie wraz z wysokością. Dla początkujących narciarzy jest kilka wyciągów w samym Korbielowie. Dużą popularnością cieszy się kolej linowa Baba idealna dla całych rodzin i narciarzy o różnym stopniu zaawansowania.
Prosimy kliknąć na mapkę obok aby uzyskać szczegółowe informacje o ośrodku.

trasy-wyciagi-1020x698
2_pasek

Korbielów i sąsiednie miejscowości gminy Jeleśnia pokryte zostały siecią ścieżek rowerowych, które pozwalają miłośnikom turystyki rowerowej dotrzeć do  najciekawszych zakątków poszczególnych miejscowości. Część z nich przebiega przez  Korbielów. Prosimy kliknąć na mapkę poniżej aby uzyskać szczegółowe informacje o najnowszych trasach rowerowych.

roweryrowery

Przez Korbielów przebiegają liczne szlaki turystyczne.
Najciekawszym i najbardziej urozmaiconym szlakiem jest ten prowadzący na Halę Miziową i Pilsko. Częściowo składa się on ze szlaku  niebieskiego i czarnego (pokrywa się z ścieżką Dydaktyczno- Przyrodniczą Żywieckiego Parku Krajobrazowego). Czas dojścia z Korbielowa (Smrek) do Hali Miziowej tym szlakiem to 3 godz. Powrotną drogę z Hali Miziowej do punktu wyjścia Korbielów (Smrek) warto przejść szlakiem żółtym, czas przejścia 1 godz. 15 min).
Szlak Niebieski prowadzi z Korbielowa (Smrek) na Przełęcz Przysłopy  (847 m n.p.m), a jego średni czas przejścia to 1 godz. Szlak Zielony  prowadzi na Halę Miziową z Korbielowa Jontek, a przejście go nie powinno zająć więcej niż 1 godz. i 45 minut.
Kolejny szlak prowadzący na Halę to szlak Czerwony, który rozpoczyna się w Korbielowie - Granica. Podobnie jak w przypadku szlaku zielonego czas przejścia to około 1 godz. i 45 minut.
Z Korbielowa i Pilska prowadzą także szlaki na Babią Górę, Rysiankę, Lipowską, Krawców Wierch i inne.

4_pasek
czerwony

szlak czerwony
(fragment Głównego
Szlaku Beskidzkiego)

Przełęcz Glinne w Korbielowie (809m) - Hala Miziowa (1275m)
czas przejścia: podejście 2h, zejście 1h

linia
czerwony

szlak czerwony
(fragment Głównego
Szlaku Beskidzkiego)

Przełęcz Glinne (809m) - Student (935m) - Beskid Korbielowski (Weska 955m) -  Beskid Krzyżowski (Szelust 923m) - Przełęcz Półgórska (809m) - Jaworzyna (1047m) - Głuchaczki (830m) - Mendralowa (1163m) - Przełęcz Jałowiecka  (993m) - Żywieckie Rozstaje - Hala Czarnego - Markowe Szczawiny (1180 m)
czas przejścia: podejście - 7,30h, zejście - 7,30h

linia
czerwony

szlak czerwony

Rysianka (1322m) - Trzy Kopce (1216m) - Palenica (1343m) - Hala Miziowa (1257m), czas przejścia: podejście - 2h, zejście - 2h

linia
zielony

szlak zielony

Korbielów Kamienna PKS (ok.630m) - Buczynka - Hala Miziowa (1275m)
czas przejścia: podejście - 2,30h, zejście - 1,45h

linia
niebieski

szlak niebieski

Korbielów (ok.530m) - Przełęcz Przysłopy (846m)
czas przejścia: podejście - 1h, zejście - 0,45h

linia
czarny

szlak czarny

Korbielów (600m) - Polana Gawlasia (780m) - Przełęcz Glinne (806m)
czas przejścia: podejście - 1h, zeście - 0,45h

linia
czarny

szlak czarny

Hala Miziowa (1275m) - Pilsko (1542m)
czas przejścia: podejście - 0,45h, zejście - 0,25h

linia
czarny

szlak czarny

Korbielów (600m) - Furmaniec (667m) - Wierch Jabłonki (701m) - Krzyżówki (ok.600m) - przełęcz między Przyborówką a Jaworzyną (ok.830m) - Głuchaczki (ok.700m) - Przełęcz pod Palenicą (ok.780m) - Moczarki  (ok.900m) przełęcz pod Jaworzyną (ok.950m) - Hala Kamińskiego (1118m)
czas przejścia: podejście - 5h, zejście - 4,45h

linia
zolty

szlak żółty

Korbielów (600m) - Walacowa Grapa (707m) - przełęcz między Beskidem Krzyżowskim a Beskidem Korbielowskim (845m)
czas przejścia: podejście - 1,45h, zejście - 1,45h

linia
zolty

szlak żółty

Korbielów Centrum (580m) - Krzyżowa (ok.560m) - stoki Przyborówki (ok.840m) - Przyborów (ok.500m)
czas przejścia: podejście - 2h, zejście - 2,15h

Home_obraz_teksty

Nasz portal korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies niezbędnych do obsługi strony i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

© design Pracownia Projektowa Zygzak 2016